DOSTĘPNOŚĆBankowość internetowa - strefa logowania

Logowanie do eBankNet Logowanie do eCorpoNet
Bezpieczeństwo korzystania z kart płatniczych

Bezpieczeństwo korzystania z kart płatniczych

BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z KARTY PŁATNICZEJ

Pamiętaj !

Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

 • Karta wydawana przez Bank jest nieaktywna. Aktywacji można dokonać w palcówce Banku lub dzwoniąc pod numer telefonu (+48) 22 515 34 25 (opłata za połączenie zgodnie w taryfa operatora).
 • Nie ujawniaj nikomu swojego numeru PIN.
 • Nie przechowuj numeru PIN razem z kartą.
 • Przesłaniaj ręką klawiaturę bankomatu lub terminala podczas wprowadzania numeru PIN.
 • Chroń numer karty i kod wartości CVV2 lub CVC2.
 • Wykonuj transakcje internetowe tylko z zaufanych komputerów.
 • Skorzystaj z ustawienia oferowanych przez Bank dziennych limitów dla transakcji bezgotówkowych i gotówkowych – ustal limity dostosowane do Twoich potrzeb i wydatków.

Pamiętaj !
Bank nigdy nie prosi o podanie numeru PIN, kodu CVV2 lub CVC2.

Płatności w Internecie.

Kartą możesz dokonywać płatności w Internecie. Aby zapłacić za towar lub usługę należy podać numer karty, datę ważności i ostatnie trzy cyfry nadrukowane na pasku do podpisu (tzw. CVV2/CVC2). Transakcje te mogą być zabezpieczone metodą 3D-Secure o ile sprzedawca oferuje taka usługę.
3D-Secure.

Jest dodatkowym zabezpieczeniem transakcji e Internecie. Umożliwia dokonywanie przez Internet płatności o zwiększonym stopniu bezpieczeństwa. Jeśli płacisz karta płatniczą w sklepie internetowym, który obsługuje 3D Secure, wymagane może być dodatkowe potwierdzenie transakcji.
Zakupy kartą w internecie z usługą3D Secure potwierdzisz na dwa sposoby. Poznaj i wybierz najwygodniejszy dla siebie:

 • w aplikacji mobilnej SGB Mobile,
 • poprzez udzielenie odpowiedzi na pytanie weryfikacyjne oraz podanie hasła 3D Secure (jednorazowego kodu SMS), które otrzymasz na numer telefonu komórkowego podany przez Ciebie do kontaktu w Banku.

Odpowiedz na pytanie weryfikacyjne ustalisz w placówce Banku lub poprzez bezpłatną infolinię pod numerem 800 888 888 lub 61 647 28 46 (z zagranicy: opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora). Infolinia dostępna jest przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia.

Wpisując odpowiedź na pytanie weryfikujące pamiętaj, że musi być zgodna z tym co zostało podane w Banku lub na Infolinii, Koniecznie zachowaj odpowiednia wielkość liter i prawidłowo wpisz wszystkie znaki polskie i specjalne.

Pamiętaj, że jeśli żadna ze wskazanych metod potwierdzania transakcji nie została przez Ciebie wybrana, nie zapłacisz kartą w internecie z użyciem metody 3D Secure.

Płatności zbliżeniowe.

 • Płatności zbliżeniowe są zabezpieczone w taki sam sposób, jak transakcje płatności dokonane kartą.
 • Ze względów bezpieczeństwa przed dokonaniem pierwszej transakcji zbliżeniowej konieczne jest dokonanie transakcji potwierdzonej numerem PIN.
 • Płatności za zakupy do kwoty 50 zł mogą być wykonywane bez potwierdzenia numerem PIN, natomiast płatności powyżej 50 zł wymagają potwierdzenia PIN-em.
Kredyty
Lokaty
Rachunki
Karty
Bankowość elektroniczna
Ubezpieczenia
Inne usługi
Promocje
Przydatne informacje